sobota, 2 lipca 2016

The Garden Bed

Ogród stworzony we współpracy z fundacją ASDA miał na celu pokazać ogród oczami pacjenta hospicjum i uświadomić szczególną wrażliwość na piękno ludzi przewlekle chorych, dla których fragment zieleni wokól szpitala może mieć zbawienny wpływ w długotrwałej terapii.
Ogród został zaprojektowany na wzór szpitalnej sali, z centralnie usytuowanym łóżkiem (metalowym, na kółeczkach) typowym dla takich miejsc, wyścielonym mchem. Gdyby nie szpitalny anturaż, spodziewałabym się zastać na tym łożu księżniczkę elfów!


źródło: RHS

Ramy ogrodu od frontu tworzą fragmenty "ścian" z oknami (jest nawet kontakt i włącznik światła przy wejściu!), a tył tej szpitalnej sali osadzony jest w roślinności parku Chelsea.
Autorką dekoracji florystycznych w formie żywej tkaniny utkanej kwiatami jest Alison Doxey. Tkanina utkana została z 15 metrów kwiatów, pędów i liści.
Atmosferę ogrodu tworzą niwątpliwie wielopienne brzozy czarne, leśne nasadzenia pod nimi z brunnerami, anemonami, konwaliami szafirkami i innymi cebulowymi. Wzrok przykuwa architektoniczna kalina Mariesii, która niemal świeci na tle ekranu z cisa.

Strona projektu, relacja z tworzenia ogrodu: www.thegardenbed.co.uk

The Garden Bed – a partnership with ASDA
Projektant: Stephen Welch and Alison Doxey
Nagroda: Gold


Bardzo spodobał mi się ten ogród, właśnie ze względu na prostotę i w zasadzie gotowe inspiracje, dostępne dla każdego, bo skoro na tak małej przestrzeni można zmieścić tyle artystycznego wyrazu...to wszędzie można!Misternie utkana kołderka z pędów, mchu i kwiatów

Naparstnice w towarzystwie kaliny to świetny duet, z powodzeniem można go przenieść nawet do małego ogrodu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ogródek Robaczka , Blogger