sobota, 7 stycznia 2017

The M & G Garden - ogród krajobrazowy w pigułce


Wydaje mi się, że na ChFS nie wystarczy, żeby ogród efektowny i zgodny ze sztuką, powinien mieć coś jeszcze. Takim ogrodem był dla mnie ogród Cleve Westa, dla M&G. 
C.West przeniósł na projekt ogrodu swoje wspomnienie Exmoor, regionu w którym spędził dzieciństwo i zinterpretował ten krajobraz aranżując piękny, naturalistyczny ogród.
Trzon ogrodu tworzą historyczne dęby, z których słynie Exmoor, którym towarzyszy architektura z kamienia i żwiru ubrana w bardzo swobodne, wręcz polne nasadzenia. Co istotne, ogród nie jest odtworzeniem krajobrazu, ale subtelną interpretacją bardzo osobistych wspomnień. Podziwiając ten ogród można było się błyskawicznie zatracić w czasie, przenieść się w zupełnie  inne miejsce. Wszystko sprawiało wrażenie bardzo autentycznego, ale jednocześnie zaczarowanego ogrodu, w którym każda roślina, kamień opowiada jakąś historię. Ten ogród sprawił, że miałam dreszcze.. Kamienne poidła


Przeniosłam się w czasie, a to osobiste wspomnienie przemówiło do mnie..chciałam go odkrywać, podążać ścieżkami, zamoczyć stopy w strumieniu, jakbym spacerowałam po meandrach cudzej świadomości! 

Dzwonki bułgarskie, żółte orliki i purpurowy ostrożeń


Nieprawdopodobna energia biła od tego miejsca, a przy tym wyczuwalny spokój i hołd naturze. Całości dopełniało idealne wyczucie smaku w nasadzeniach, monumentalne drzewa i fantastyczne kamienne poidła, błyskawicznie zasiedlone przez ptaki.


The M & G Garden
Projektant: Cleve West
Nagroda: Gold


Naturalne murki z piaskowca służą jako improwizowane ławki
Poidła szybko znalazły praktyczne zastosowanie
Naturalistyczne nasadzenia 
Monumentalne dęby dodają autentyzmu

1 komentarz:

  1. Twój komentarz oddaje to, co widzę na zdjęciach. Ten ogród ma wyjątkową atmosferę. Podoba mi się!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Ogródek Robaczka , Blogger